Tedavide İleri Teknikler


Tüp bebek (IVF) ve Mikroenjeksiyon (ICSI) tedavilerinin başlangıcı ortaktır. Her ikisi de yumurta büyütme aşaması ile başlar. Yumurta geliştirici ilaçlar kullanılarak her hanımdan 10 ila 15 civarında yumurta alınmaya çalışılır (Resim1, Resim2) Yumurta sayısı gebelik şansını belirlemede en az kadın yaşı kadar önemlidir.

 

Resim 1

Resim 2

Resim 3

İki üç günde bir yapılan östrojen ve USG kontrolleri ile yumurta büyütme aşaması yaklaşık 2 hafta sürmektedir. Ankara dışından gelen ve kalacak yeri olmayan çiftler 0 312 466 33 66 (dahili 1100) numaralı telefondan yakındaki indirimli konaklama merkezlerini öğrenebilirler. Kavaklıdere Nisan Tüp Bebek Merkezi uyguladığı diğer bir sistem ile, Ankara dışında yaşayan çiftlerin evlerinden, işlerinden uzak kalmalarına neden olan bu duruma çözüm getirmektedir. Hemen her şehirde bulunan anlaşmalı kadın doğum uzmanları yardımı ile hormon ve ultrason ölçümleri yapılarak, faks, telefon veya internet aracılığı ile merkeze iletilmekte, merkezimizden gelen şemaya uygun olarak tedaviye devam edilmektedir. Yumurtalar istenen boyutlara geldikten sonra Ankara�ya çağırılan çiftlerde yumurta toplama işlemine geçilmektedir (Resim3). Yumurta toplama işlemi yüzeyel bir genel anestezi altında, hazneden (vajinal yolla) ve ultrason klavuzluğunda yapılmaktadır. Bundan sonraki aşamalar tüp bebek ve mikroenjeksiyon işlemleri için farklı şekilde yürütülür...

 

Bölüm Konuları
- İnfertilite (Kısırlık) Nedir?
- Tedavi Seçenekleri
- Tedavide İleri Teknikler (IVF-ICSI)
- Tüp Bebek Yöntemi
- Mikroenjeksiyon Yöntemi
- Erkekde Sperm Yoksa
- Döllenme Kontrolü
- Yuvalama, Destekli Yuvalama, Tomurcuklanma ve Pronase İ şlemleri
- Embriyo Transferi
- Embryo Dondurma İşlemleri
- Lenfosit Aşısı
- Çoğul Gebelikler
- Bebeklerimiz Okullu Oldu
- Psikolojik Destek


 
 
 
 

İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.

Telefon: (555) 234 55 77 - E-mail:info@kavaklideresaglik.com