Tedavi Seçenekleri


AŞILAMA (Intra-uterin Inseminasyon) (IUI) :

Anatomik, mekanik engeller olduğunda, nedeni bilinmeyen infertilitede, rahim ağzında sperm öldüren salgı varlığında tercih edilir.

Öncelikle yumurta büyüten ilaçlar yardımı ile kadında 2 ila 3 yumurta büyütülür. Bu amaçla haplar veya iğneler kullanılmaktadır. Yumurtalar yeterince olgunlaşınca çatlatma iğnesi yapılarak yaklaşık 2 gün sonra kocadan alınan sperm yıkanır, temizlenir ve rahim içine verilir. Bu tedavi yardımı ile, öncelikle yumurta sayısı fazlalaştırılarak spermin yumurtaya rastlama olasılığı arttırılır. İkinci olarak da sperm rahmin içine verilerek gideceği yol kısaltılır, rahim ağzında spermin ölmesi önlenmiş olur. Aşılama tedavisi ile kliniğimizde elde edilen gebelik oranları aşağıda belirtilmiştir.

Merkezimiz verilerine göre aşılama tedavisinden elde edilen başarı, hareket ve şekil bozukluğundan fazlaca etkilenmemekle beraber, kadın yaşının ileri olması ve sperm sayısındaki düşüklük gebelik şansını son derece düşürmektedir.

Bölüm Konuları
- İnfertilite (Kısırlık) Nedir?
- Tedavi Seçenekleri
- Tedavide İleri Teknikler (IVF-ICSI)
- Tüp Bebek Yöntemi
- Mikroenjeksiyon Yöntemi
- Erkekde Sperm Yoksa
- Döllenme Kontrolü
- Yuvalama, Destekli Yuvalama, Tomurcuklanma ve Pronase İ şlemleri
- Embriyo Transferi
- Embryo Dondurma İşlemleri
- Lenfosit Aşısı
- Çoğul Gebelikler
- Bebeklerimiz Okullu Oldu
- Psikolojik Destek


 
 
 
 

İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.

Telefon: (555) 234 55 77 - E-mail:info@kavaklideresaglik.com