Konjanktivit

Gözün konjonktif tabakasının iltihaplanmasıyla ortaya çıkar, nedenleri çok çeşit1idir. En sık görülen nedenler virüsle ilgili iltihaplar ve mekanik tahriş1erdir. Sabahları gözkapakları çapakla birbirine yapışır. Gözler sulanır ve kızarır. Bazen gözkapağının kenarında arpacık görülebilir.

Tedavi

Tedavi yöntemi nedene göre değişir. Genellikle hastalık her iki gözde birden belireceği için tedavi her iki göze de uygulanmalıdır. İltihaplarda antibiyotik tedavisi uygulanır. Mekanik bir tahriş söz konusuysa, tahriş nedeni ortadan kaldırılır. Göz banyoları çapak o1uşumunu önler ve göz1erin mikroplardan korunmasına yardım eder. Gözlerin üzerine herhangi bir bandaj kullanılması uygun değildir, evde açık olması tercih edilir, gerektiğinde koyu renkli gözlük kullanılabilir.


 
 
 
 

İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.

Telefon: (555) 234 55 77 - E-mail:info@kavaklideresaglik.com