İmpetigo

İmpetigo vücudun başlıca yüz, el ve diz gibi açıkta kalan kısımlarını etkileyen, bakterilerin yol açtığı iltihaplı bir deri enfeksiyondur. Çok bulaşıcı olup, özellikle çocuklar ve bebeklerde görülür. Kalın kabuklarla kaplı, içinden cerahat çıkan yaralar şeklinde ortaya çıkar.

Tedavi

Tedavi için mutlaka bir doktora başvurmak gerekir. Antibiyotik ve/veya kremle tedavisi yapılır. Belirtiler tedaviye başladıktan sonra 1 hafta içerisinde geçmelidir. İmpetigonun yayılmasını önlemek için tırnaklar temiz ve kısa tutulmalıdır. Hastanın havlusu, mendili ve mutfak eşyaları ayrılmalı ve sık banyo yapmalıdır. İmpetigosu olan çocuklar, yaralar tedavi edilerek ve temiz bir sargıyla örtülerek okula gönderilmeli, aksi halde diğer çocukları korumak için yaralar iyileşene kadar evde tutulmalıdır.


 
 
 
 

İşbu Sitenin tüm hakları saklıdır. Site içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka sitelere, yazışma gruplarına, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.

Telefon: (555) 234 55 77 - E-mail:info@kavaklideresaglik.com